Delemnekomitéer

Oppnevning av medlemmer til delemnekomitéene og administrativ støtte (28.2.2014)

Medlemmer i delemnekomitéene, sist oppdatert 19.6.2017

Langs­gående tema: Viten­skapelig kom­petanse (VITKOM)
Finn Egil Skjeldestad (leder) ISM finn.e.skjeldestad@uit.no
Brynjar Fure ISM brynjar.fure@uit.no
Inger Torhild Gram ISM inger.gram@uit.no
Kristin Fen­ton IMB kristin.fenton@uit.no
Barthold Vonen IKM Barthold.Vonen@nordlandssykehuset.no
Christen Peder Dahl IKM cpedahl@hotmail.com
Jannicke Langseth Stud.Mk-15 Jannicke.Langseth@hotmail.com
Terje Larsen IMB  terje.larsen@uit.no
(vara for K.Fenton)
X
Langs­gående tema: Pro­fesjonell kom­petanse (PROFKOM)
Unni Ring­berg (leder) ISM unni.ringberg@uit.no
Åge Wif­s­tad ISM age.wifstad@uit.no
Torfinn Endresen ISM (Bodø) torfinn.endresen@gmail.com
Rag­nar Joakimsen IKM ragnar.joakimsen@uit.no
Tone Nordøy IKM tone.nordoy@uit.no
Kari Milch Agledahl IKM kari.agledahl@uit.no
Katrine Wen­nevold ISM katrine.wennevold@uit.no
Eirik Hugaas Ofstad IKM (Bodø) erik.h.ofstad@uit.no
Carl Edvard Rudebeck ISM carl.rudebeck@uit.no
Simon Davis ISM sda033@post.uit.no
Tordis Høifødt Simonsen IKM Tordis.Sorensen.Hoifodt@unn.no
Egil Støre Blix IMB egil.blix@uit.no
Jannicke Langseth Stud.Mk-15 Jannicke.Langseth@hotmail.com

 

MED-1501, Medisin og odon­tologi år 1 (50 stp)
x
Delemne 1.1: HEL-FEL, Felleskurs Helsefakultetet
Kirsti Ytre­hus (leder tom H-17) IMB kirsti.ytrehus@uit.no
x
Delemne 1.2: Intro­duk­sjon til medisin og odontologistudiet
 (Ans­varlig insti­tutt, IMB)
Maria Perander (leder) IMB maria.perander@uit.no
Kjell Lindgård IMB kjell.lindgard@uit.no
Ellen Aasum IMB ellen.aasum@uit.no
Gaute M Hansen IMB gaute.hansen@uit.no
Maria Peran­der IMB maria.perander@uit.no
Ellen B. Pedersen ISM ellen.b.pedersen@uit.no
Ulf Örten­gren IKO ulf.ortengren@uit.no
Anders Vik IKM anders.vik@unn.no
Ellen Mol­lan Stud.Mk-14 ellenmollan@gmail.com
x
Delemne 1.3: Fordøyelse, metab­o­lisme og ernæring 1
(Ans­varlig insti­tutt, IMB)
Gaute M Hansen (leder) IMB gaute.hansen@uit.no
Ole-Greiner Toller­srud IMB ole.k.tollersrud@uit.no
Åshild Odden Miland IMB ashild.odden@uit.no
Kjell Lindgård IMB kjell.lindgard@uit.no
Dana Meknas Stud. dme006@post.uit.no
x Åsne Svatun Stud. Mk-15 asv019@post.uit.no
Delemne 1.4: Res­pi­rasjon, sirku­lasjon og nyre­funksjon 1
(Ans­varlig insti­tutt, IMB)
Ellen Aaa­sum (leder) IMB ellen.aasum@uit.no
Ole-Jakob How IMB ole-jakob.how@uit.no
Elin Mortensen IMB elin.s.mortensen@uit.no
Elin Richard­sen IMB elin.richardsen@uit.no
Hen­rik Schirmer IKM henrik.schirmer@unn.no
Anne Haf­s­tad IMB anne.hafstad@uit.no
Kjell Lindgård IMB kjell.lindgard@uit.no
Rosa Elis­a­beth There­sia Wang-Iversen Stud.Mk-14 rosa.etwi@hotmail.com
x
Delemne 1.5: Gener, cellepro­lif­erasjon og kreft (Ans­varlig insti­tutt, IMB)
Maria Peran­der (leder) IMB maria.perander@uit.no
Ingvild Mikkola IFA ingvild.mikkola@uit.no
Lars Uhlin-Hansen IMB lars.uhlin-hansen@uit.no
Øivind Nilssen IKM oivind.nilssen@uit.no
Bal­dur Sveinbjørnsson IMB baldur.sveinbjornsson@uit.no
Line Veronika Hjelle IKM line.v.hjelle@uit.no
Mar­tine Utland Glasø Stud.Mk-13 martine.glaso@gmail.com
x
Delemne 1.6: Infek­sjon og inflam­masjon (Ans­varlig instutt, IMB)
Tor Bryn­jar Stuge (leder) IMB tor.brynjar.stuge@uit.no
Ørjan Olsvik IMB orjan.olsvik@uit.no
Bjørn P. Berdal Ekstern
Gun­nar Skov Simonsen IMB gunnar.s.simonsen@uit.no
Tore Jarl Gutteberg IMB tore.gutteberg@uit.no
Andrea Becker-Merok IKM andrea.becker-merok@unn.no
Siri Amundsen IMB sam004@uit.no
Ellen Mol­lan Stud.Mk-14   ellenmollan@gmail.com
x
x
MED-2501, Medisin år 2 (60 stp)
x
Delemne 2.1: VITEN (Ans­varlig inst. ISM) (sist endret PM 12–14)
Maja-Lisa Løchen (leder) ISM maja-lisa.lochen@uit.no
Olav Helge Førde ISM olav.helge.forde@uit.no
Kristin Fen­ton IMB kristin.fenton@uit.no
Gerd Sis­sel Andorsen IKM Gerd.Sissel.Andorsen@unn.no
Inger Torhild Gram ISM inger.gram@uit.no
Tordis Tro­vik IKO tordis.a.trovik@uit.no
May-Lill Johansen ISM may-lill.johansen@uit.no
Anne Mette Asfeldt ISM anne.mette.asfeldt@uit.no
Tor­mod Brenn ISM tormod.brenn@uit.no
Linda Stein IKO linda.stein@uit.no
Rosa Elisabeth Theresia Wang-Iversen Stud.Mk-14 rosa.etwi@hotmail.com
Ellen Molland Stud.Mk-14 ellenmollan@gmail.com
Son­dre Lillejord Stud. Odo-13 sli047@post.uit.no
x
Delemne 2.2: Repro­duk­sjon, embry­ologi og genetikk
(Ans­varlig insti­tutt, IMB) (sist endret PM 13–14)
Anne D Haf­s­tad (leder) IMB anne.hafstad@uit.no
Vale­ria Marton IKM valeria.marton@unn.no
Ingvild Mikkola IFA ingvild.mikkola@uit.no
Qalbi Khan IMB qalb-e-saleem.k.ahmed@uit.no
Natalya Sered­kina IMB natalya.seredkina@uit.no
Chris­tine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
x
Delemne 2.3: Klinisk under­søkelses­me­todikk (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Oddmund Johansen (leder) IKM ojo001@post.uit.no
Simon Davis ISM sda033@post.uit.no
Eivind Lied Stud.Mk-11 eivindlied@gmail.com
Chris­tine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
x
Delemne 2.4: Beveg­else (Ans­varlig insti­tutt, IMB)
Lill-Tove Busund (leder) IMB lill.tove.busund@uit.no
Trond Wiesener IHO trond.wiesener@uit.no
Knut Ove Tanem IMB knut.ove.tanem@uit.no
Elise Klouman ISM elise.klouman@uit.no
Åshild Odden Miland IMB ashild.odden@uit.no
Kristin Sjåvik UNN Kristin.Sjavik@unn.no
Kjell Inge­mar Rödin IKM kjell.ingemar.rodin@unn.no
Åshild Miland Odden IMB ashild.odden@uit.no
Inge­brigt Sylte IMB ingebrigt.sylte@uit.no
Yngve Figen­schou IMB yngve.figenschou@uit.no
Gun­nar Skov Simonsen IMB gunnar.skov.simonsen@unn.no
Vidar Isak­sen IMB vidar.isaksen@unn.no
Derk Ave­nar­ius IKM derk.avenarius@unn.no
Gro Eil­ert­sen IKM gro.eilertsen@uit.no
Ellen Bir­gitte Pedersen ISM ellen.b.pedersen@uit.no
Gun­nar Knutsen IKM gunnar.knutsen@unn.no
Jan Elvenes IKM jan.elvenes@unn.no
Knut Ove Tanem IMB knut.ove.tanem@uit.no
Trine Tessem IMB trine.tessem@uit.no
Kristin Øvre­jord ISM kristin.ovrejord@uit.no
x
Delemne 2.5: Val­gfri fordyp­n­ing 1
Finn Egil Skjeldestad, (leder) ISM finn.e.skjeldestad@uit.no
Louise Carlsen Stud.Mk-12 louise@carlsen.no
x
Delemne 2.6: Sanser og nervesys­tem 1 (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Niels Chris­t­ian Stenklev (leder) IKM niels.stenklev@uit.no
Kay Müller IKM kay.mueller@uit.no
Elli­siv Mathiesen (perm h16/v17) IKM ellisiv.mathiesen@uit.no
Audny Anke IKM audny.anke@uit.no
 Terje Christof­fersen IKM  terje.christoffersen@unn.no
Rune Hennig IKM Rune.Otto.Hennig@unn.no
Åshild Miland IMB ashild.odden@uit.no
Sig­urd Lindal IMB sigurd.lindal@uit.no
Kurt Kris­tiansen IMB kurt.kristiansen@uit.no
Christine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
 x
Delemne 2.7: All­men­n­me­disin (Ans­varlig insti­tutt, ISM)
Katrine Wen­nevold (leder) ISM katrine.wennevold@uit.no
Ellen B Pedersen ISM ellen.b.pedersen@uit.no
Nils Fleten ISM nils.fleten@uit.no
Elise Klouman ISM elise.klouman@uit.no
May-Lill Johansen ISM may-lill.johansen@uit.no
Peder A Halvorsen ISM peder.halvorsen@uit.no
x
Delemne 2.8: Men­tale funksjoner 1 (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Tore Sør­lie (leder) IKM tore.sorlie@unn.no
Anne Høye IKM anne.hoye@uit.no
Tordis S. Høifødt IKM Tordis.Sorensen.Hoifodt@unn.no
 Siv Kvernmo  IKM siv.kvernmo@uit.no
Torgeir Engstad  IKM  Torgeir.A.Engstad@unn.no
Rei­dar Høifødt UNN Reidar.hoifodt@unn.no
Ellen Bir­gitte Pedersen ISM ellen.b.pedersen@uit.no
Kurt Kris­tiansen IMB kurt.kristiansen@uit.no
Marthe Høi­land Stud.Mk-12 marthehoeiland@hotmail.com
x
MED-2510, Medisin år 3 (60 stp)
x
Delemne 3.1: Klinisk under­søkelses­me­todikk 2 (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Terje Steigen (leder) IKM terje.steigen@uit.no
Simon Davis ISM sda033@post.uit.no
Eivind Lied Stud.Mk-11 eivindlied@gmail.com
Chris­tine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
 x
Delemne 3.2: Res­pi­rasjon 2 (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Ulf Aasebø (leder) IKM ulf.aasebo@unn.no
Mon­ica Vold (fun­gerende leder) UNN monica.linea.vold@unn.no
Ellen Aasum IMB ellen.aasum@uit.no
Hasse Mel­bye ISM hasse.melbye@uit.no
Elin Richard­sen IMB Elin.Richardsen@unn.no
Siri Amund­sen IMB sam004@uit.no
Tore Gut­te­berg IMB tore.gutteberg@uit.no
Gun­nar Skov Simonsen IMB gunnar.s.simonsen@uit.no
Carina Lill Kaspersen ISM carina.l.kaspersen@uit.no
Veg­ard Skogen IKM vegard.skogen@uit.no
Johan Bruun IKM Johan.Nikolai.Bruun@unn.no
Egil Støre Blix IMB egil.blix@uit.no
Marthe Høi­land Stud.Mk-12 marthehoeiland@hotmail.com
x
Delemne 3.3: Sirku­lasjon 2 (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Terje Steigen (leder) IKM terje.steigen@uit.no
Kirsti Ytrehus IMB kirsti.ytrehus@uit.no
Tor Steen­srud UNN tor.steensrud@unn.no
Jan Brox IMB jan.brox@unn.no
Georg Sager IMB georg.sager@uit.no
Chris­tine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
x
Delemne 3.4: Nyre­funksjon 2 (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Erling Aarsæther (leder) IKM erling.j.aarsather@uit.no
Ole Chris­t­ian Ingebretsen IMB ole.c.ingebretsen@uit.no
Maria Ave­rina IMB maria.averina@uit.no
Al-Sad Samer IMB samer.al-saad@uit.no
Ole-Jakob How IMB ole-jakob.how@uit.no
Aina West­er­heim Ravna IMB aina.w.ravna@uit.no
Jan Due IKM jan.due@unn.no
Ørjan Olsvik IMB orjan.olsvik@uit.no
Claus Klin­gen­berg IKM claus.klingenberg@unn.no
Louise Carlsen Stud.Mk-12 louise@carlsen.no
 x
Delemne 3.5: Blod, immun­forsvar og infek­sjoner (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
John-Bjarne Hansen (leder) IKM John-Bjarne.Hansen@unn.no
Ellen Brodin IKM Ellen.Elisabeth.Brodin@unn.no
Anders Vik IKM anders.vik@unn.no
Jan Brox IMB jan.brox@unn.no
Lars Uhlin Hansen IMB lars.uhlin-hansen@uit.no
Egil Støre Blix IMB egil.blix@uit.no
Veg­ard Skogen IKM vegard.skogen@unn.no
Ørjan Olsvik (perm) IMB orjan.olsvik@uit.no
Tore Gut­te­berg IMB tore.gutteberg@uit.no
Gun­nar Skov Simonsen IMB gunnar.s.simonsen@uit.no
Kristin Øvre­jord ISM kristin.ovrejord@uit.no
Simon Krantz IKM sik023@uit.no
Fredrik Sund UNN
Eirin Danielsen Stud. Mk-12 eirin.marlene.danielsen@gmail.com
 x
Delemne 3.6: Endokrine funksjoner (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Rag­nar Joakim­sen (leder) IKM ragnar.joakimsen@uit.no
Anne Dragøy Hafstad IMB anne.hafstad@uit.no
Vidar Isak­sen IMB vidar.isaksen@uit.no
Yngve Figen­schau IMB yngve.figenschou@uit.no
Siri Amundsen IMB sam004@uit.no
Hugo Nilssen UNN hugo.nilssen@unn.no
Johan Svart­berg IKM johan.svartberg@unn.no
x
Delemne 3.7: Fordøyelse, metab­o­lisme og ernæring 2
(Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Jon Florhol­men (leder) IKM Jon.Florholmen@unn.no
Ras­mus Goll IKM rasmus.goll@uit.no
Jan Mag­nus Kvamme UNN jan.magnus.kvamme@unn.no
Maria Ave­rina IMB maria.averina@uit.no
Øivind Irtun IKM oivind.irtun@unn.no
Ellen Brodin IKM ellen.brodin@uit.no
Gaute M. Hansen IMB gaute.hansen@uit.no
Kristof­fer Lassen IKM Kristoffer.Lassen@unn.no
Sonja E. Steigen IMB sonja.eriksson.steigen@uit.no
Åshild O. Miland IMB ashild.odden@uit.no
Egil Støre Blix UNN
Kristin Øvre­jord ISM kristin.ovrejord@uit.no
Tore Gut­te­berg IMB tore.gutteberg@uit.no
Sven Magne Weum IKM sven.magne.weum@uit.no
Ingebrigt Sylte IMB ingebrigt.sylte@uit.no
x
MED-2520, Inter­na­tional semes­ter (30 stp)
 x
Delemne 4.1: Med­ical Genet­ics (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Øyvind Nilssen (leder) IKM oivind.nilssen@uit.no
Claus Klin­gen­berg IKM claus.klingenberg@unn.no
Kari Flo IKM kari.flo@unn.no
Christine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
Louise Carlsen Stud.Mk-12 louise@carlsen.no
x
Delemne 4.2: Pae­di­atric (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Trond Flægstad (leder) IKM Trond.Flaegstad@unn.no
Claus Klin­gen­berg IKM claus.klingenberg@unn.no
Ellen Nordal IKM ellen.nordal@uit.no
Christine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
Louise Carlsen Stud.Mk-12 louise@carlsen.no
x
Delemne 4.3: Obstet­rics and Gynae­col­ogy (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Pål Øian  (leder) IKM
Christine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
 Louise Carlsen Stud.Mk-12  louise@carlsen.no
x
Delemne 4.4: Global health (Ans­varlig insti­tutt, ISM)
Jon Øyvind Odland (leder) ISM jon.oyvind.odland@uit.no
Christine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
 Louise Carlsen Stud.Mk-12 louise@carlsen.no
x
Delemne 4.5: Val­gfri fordyp­n­ing 2
Finn Egil Skjeldestad (leder) ISM finn.e.skjeldestad@uit.no
Louise Carlsen Stud.Mk-12 louise@carlsen.no
x
Delemne 4.6: Sanser og Nervesys­tem 2 (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Elli­siv Math­iesen (leder)(perm h16/v17) vikar til 1.8.17: Kay Müller IKM Ellisiv.Mathiesen@uit.no kay.muller@unn.no
Sig­urd Lindal IMB sigurd.lindal@uit.no
Audny Anke IKM audny.anke@unn.no
Niels-Christian Sten­klev IKM niels.christian.stenklev@unn.no
Christine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
x
 MED-2521 Medisin år 4, vår (30 stp)
x
Delemne 4.7: Hud (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Bar­bara Gasior-Chrzan (leder) IKM Barbara.Gasior-Chrzan@unn.no
Katja Bremnes IKM katja.bremnes@unn.no
Andrea Becker-Merok IKM andrea.becker-merok@unn.no
Eirin Danielsen Stud.Mk-12 eirin.marlene.danielsen@gmail.com
x
Delemne 4.8: Men­tale funksjoner 2 (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Tore Sør­lie (leder) IKM Tore.sorlie@unn.no
Anne Høye IKM anne.hoye@uit.no
Vidje Hansen IKM vidje.hansen@unn.no
Tordis Høifødt IKM Tordis.Sorensen.Hoifodt@unn.no
Siv Kvernmo IKM siv.kvernmo@uit.no
Rei­dar Høifødt UNN Reidar.hoifodt@unn.no
Ellen Bir­gitte Pedersen ISM ellen.b.pedersen@uit.no
Kurt Kris­tiansen IMB kurt.kristiansen@uit.no
Marthe Høi­land Stud.Mk-12 marthehoeiland@hotmail.com
x
Delemne 4.9: Akuttme­disin (Ans­varlig insti­tutt, IKM)
Tork­jel Tveita (leder) IKM Torkjel.Tveita@uit.no
Tork­jel Tveita IKM Torkjel.Tveita@unn.no
Mads Gilbert IKM mads.gilbert@unn.no
Knut Fredrik­sen IKM knut.fredriksen@unn.no
Hen­rik Schirmer IKM henrik.schirmer@unn.no
Ole Mag­nus Filseth IMB ole.magnus.filseth@uit.no
Kris­t­ian Bartnes IKM kristian.bartnes@unn.no
Rune Hen­nig IKM rune.hennig@unn.no
Ole-Jakob How IMB ole-jakob.how@uit.no
Marthe Høi­land Stud.Mk-12 marthehoeiland@hotmail.co
x
Delemne 4.10: Primærme­disin (Ans­varlig insti­tutt, ISM)
Katrine Wen­nevold (vikar H16/V17) ISM katrine.wennevold@uit.no
May-Lill Johansen (perm H16/V17) ISM may-lill.johansen@uit.no
Elise Klouman ISM elise.klouman@uit.no
Nils Fleten ISM  nils.fleten@uit.no
Ellen B Pedersen ISM ellen.b.pedersen@uit.no
Ivar Aaraas ISM ivar.aaraas@uit.no
Christine Bjørnstad Stud.Mk-12 christine.bjoernstad@gmail.com
X
MED-3503, Praksis i syke­hus­ (27 stp)
Rolv-Ole Lindsetmo (emneleder) IKM rolv-ole.lindsetmo@uit.no
Petter Gjessing, delemneleder 5.1 Praksis i kirurgi Petter.Fosse.Gjessing@unn.no
Elise Sletten, delemneleder 5.2 Praksis i gynekologi og obstetrikk IKM  Elise Sletten
Terje Steigen, delemneleder 5.3 Praksis i indremedisin  IKM terje.steigen@uit.no
Herman Tvete, delemneleder 5.4 Praksis i psykiatri IKM herman.tvete@uit.no
x Studentrepresentant
x
MED-3502, Praksis i primærhelsetjenesten (13 stp)
May-Lill Johansen (emneleder/hovedkoordinator) ISM may-lill.johansen@uit.no
Paal André Skjerpe (koordinator Finnmark) paal.skjerpe@uit.no
Anne Hensrud (koordinator Tromsø) ISM anne.hensrud@uit.no
Anniken Jensen (koordinator Nordre Nordland) annikenj@live.no
Britt Blaunfeldt Petersen (koordinator Søndre Nordland) britt.blaunfeldt.petersen@hattfjelldal.nhn.no
Signe Olsborg Stud. MK-12 sol060@post.uit.no
x
MED-3950, Mas­teropp­gave (20 stp)
Finn Egil Skjeldestad (emneleder) ISM  finn.e.skjeldestad@uit.no
x

 

MED-3600 Medisin år 6 Sykehus epost
Emneleder uavklart UNN
x
6.1 Barn og unge
Pediatri Claus Klingenberg (leder) UNN claus.klingenberg@uit.no
Pediatri Jørgen Landehag Finnmark landehag@icloud.com
Pediatri Jan Holt NLSH jan.holt@uit.no
Barne- og ungdomspsyk. Anne Cecilie Javo Finnmark cecilie.javo@uit.no
Barne- og ungdomspsyk. Siv Kvernmo UNN siv.kvernmo@uit.no
Barne- og ungdomspsyk. Per Willy Antonsen NLSH per.w.antonsen@uit.no
Allmennmedisin Carina Kaspersen UNN carina.l.kaspersen@uit.no
X
6.2 Når det haster
Anestesi Torben Wisborg (leder) Finnmark torben.wisborg@uit.no
Anestesi Thomas Wilson Finnmark thomas.wilson@finnmarkssykehuset.no
Anestesi Knut Fredriksen UNN knut.fredriksen@uit.no
Allmennmedisin Georg Nasr Finnmark georges.nasr@uit.no
Psykiatri Tordis Høifødt UNN tordis.hoifodt@uit.no
Radiologi Torgrim Vorren UNN Torgrim.Oddvar.Vorren@unn.no
Indremedisin Vegard Skogen UNN vegard.skogen@uit.no
Mottaksmedisin Eirik Ofstad Bodø erik.h.ofstad@uit.no
X
6.3 Eldre, nervesystemet og rus
Geriatri Torgeir Engstad (leder) UNN torgeir.engstad@uit.no
Allmennmedisin Peder Halvorsen Finnmark peder.halvorsen@uit.no
Rus Terje Simonsen UNN terje.simonsen@uit.no
Radiologi Torgrim Vorren UNN Torgrim.Oddvar.Vorren@unn.no
Nevrologi Stein Harald Johnsen UNN Stein.Harald.Johnsen@unn.no
Sykehjemsmedisin Kjell Gunnar Skodvin NLSH kjell.g.skodvin@uit.no
Alderspsykiatri Ole Grønli UNN ole.k.gronli@uit.no
Fysikalsk medisin Audny Anke UNN audny.anke@uit.no
X
6.4 Kreft og palliasjon
Onkologi Roy Bremnes (leder) UNN roy.bremnes@uit.no
Onkologi Marie Sandvei NLSH marie.s.sandvei@uit.no
Onkologi Astrid Dalhaug NLSH astrid.dalhaug@unn.no
Radiologi Sven Weum UNN sven.magne.weum@uit.no
Kirurgi Kim Mortensen UNN kim.erlend.mortensen@uit.no
Kirurgi Christer Johansen Finnmark christer.johansen@finnmarkssykehuset.no
Allmennmedisin Ellen Pedersen ellen.b.pedersen@uit.no
Lungemedisin Audhild Hjalmarsen Unn audhild.hjalmarsen@uit.no
Hematologi Anders Vik UNN anders.vik@uit.no
X
6.5 Bevegelse
Revmatologi Gro Eilertsen (leder) UNN gro.eilertsen@uit.no
Radiologi Derk Avenarius UNN derk.avenarius@uit.no
Ortopedi Cherzad Malek Finnmark cherzad.malek@finnmarkssykehuset.no
Ortopedi Hebe Kvernmo UNN hebe.d.kvernmo@uit.no
Ortopedi Anders Ståhl NLSH anders.stahl@uit.no
Fysikalsk medisin Audny Anke UNN audny.anke@uit.no
Revmatologi Sonja Pedersen NLSH sonja.pedersen@uit.no
Arbeidsmedisin Christin Ø Sørheim UNN christin.o.sorheim@uit.no
Allmennmedsin Arve Østlyngen Finnmark arve.ostlyngen@uit.no
Fysioterapi Anne Ringheim UNN anne.ringheim@unn.no
Allmennmedisin Trond Iversen UNN trond.iversen@uit.no
 X
6.6 Sanser
Øye Kari Agledahl (leder) Finnmark kari.agledahl@uit.no
ØNH Nils Stenklev UNN niels.stenklev@uit.no
Øye Terje Christoffersen UNN terje.christoffersen@unn.no
Dermatologi Barbara Gasior-Chrzan UNN barbara.gasior-chrzan@uit.no
Revmatologi Gro Eilertsen UNN gro.eilertsen@uit.no
Arbeidsmedisin Randi F Olsen UNN randi.kristine.falnes.olsen@unn.no
ØNH Rune Klette NLSH rune.klette@uit.no
Allmennmedisin Torfinn Endresen NLSH torfinn.endresen@uit.no
X
6.7  Gynekologi, obstetrikk og kroniske sykdommer (indremedisin og kirurgi)
Gynekologi/obstetrikk Ingrid Petrikke Olsen (leder) Finnmark ingrid.p.olsen@uit.no
Rettsmedisiner Lars Uhlin-Hansen UNN lars.uhlin-hansen@uit.no
Indremedisin Bjørn Wembstad Finnmark bjorn.wembstad@finnmarkssykehuset.no
Kirurgi Arthur Revhaug UNN arthur.revhaug@unn.no
Gynekologi/obstetrikk Kristin Skogøy NLSH kristin.skogoy@uit.no
Gynekologi/obstetrikk Pål Øian UNN pal.oian@uit.no
Allmennmedisin Daniela Ivan Finnmark daniela.ivan@uit.no
Gynekologi/obstetrikk Elise Sletten UNN Elise.Sletten@unn.no
x
Stedlige kontaktpersoner i delemnene på 6.studieår           (oppdatert 13.6.17)
Finnmark Tromsø Bodø
6.1 Barn og unge Anne Cecilie Javo Claus Klingenberg (leder) Jan Holt
6.2 Når det haster Torben Wisborg (leder) Ole Magnus Filseth Eirik Ofstad
6.3 Eldre, nervesystemet og rus Peder Halvorsen Ellen Pedersen Kjell Gunnar Skodvin
6.4 Kreft og palliasjon Håkon Wahl 1) Tone Nordøy (leder) 2) Astrid Dalhaug
6.5 Bevegelse Gro Eilertsen (leder) Sonja Pedersen
6.6 Sanser Kari Agledahl (leder) Inger-Heidi Bjerkli Therese von Hanno
6.7  Gynekologi, obstetrikk og kroniske sykdommer (indremedisin og kirurgi)
Gynekologi/obstetrikk Ingrid Petrikke Olsen (leder) Elise Sletten Kristin Skogøy
Kirurgi Bernt Engebregtsen Arthur Revhaug Camilla Aune
Medisin Håkon Wahl Rolf Jorde Eirik Hugaas Ofstad
X
Merknader: 1) faglig ansvarlig Hilde Haugnes
2) Roy Bremnes fra H-17

 

XXXXXX