Olbmot

Olbmot

English

Berit Anne Bals Baal
UiT Norgga árktalaš universitehta
Vuosttašamanueansa
Dutkanberoštumit: sámegiella, morfofonologiija, giellaoččodeapmi, mánáidgiella,
giellanormeren, davvisámegiela riektačállin, giellakárten, unnitlogugielat, guovttegielatvuohta, giellaoahppan
Šleađgapoasta: berit.a.baal@uit.no
Cristin: https://www.cristin.no/as/WebObjects/cristin.woa/wa/fres?sort=ar&la=no&action=sok&pnr=58617

Berit Ellen Aina Siri Bals
UiT Norgga árktalaš universitehta
Prošeaktamielbargi DASAGO
Beroštumit: giellakárten, mánáidgielkorpus
Šleađgapoasta: berit.e.bals@uit.no
Eanet dieđut: https://site.uit.no/dasago/

Carola Babette Kleemann
UiT Norgga árktalaš universitehta
Universitehtalektor
Dutkanberoštumit: mánáid giellaoččodeapmi, guovttegielatvuohta, guovttegielat mánáid
giellageavahus stoahkandilálašvuođain, giellaválljen saji ektui, kontekstualiseren
Šleađgapoasta: carola.b.kleemann@uit.no
Cristin: https://www.cristin.no/as/WebObjects/cristin.woa/wa/personVis?type=PERSON&pnr=55187&inst=186

David Kroik
Ubmi universitehta
Doavttirgrádastipendiáhtta
Dutkanberoštumit: cealkkaoahppa, vuosttašgiela oččodeapmi
Šleađgapoasta: david.kroik@umu.se
Eanet dieđut: http://www.sprak.umu.se/om-institutionen/personal/david-kroik

Hanna Outakoski
Ubmi universitehta
Universitehtaadjunkta
Dutkanberoštumit:  čálamáhttu ja dan ovdáneapmi, mánáid čállinmáhttu, guovtte-
ja máŋggagielatvuohta, gielladidaktihkka, giela geaffun ja váilevaš giellaoččodeapmi
Šleađgapoasta: hanna.outakoski@umu.se
Eanet dieđut: http://www.umu.se/sok/english/staff-directory?uid=haaoki98&guiseId=48259&orgId=497aea1408f9928467aa9f8712319dcb3f0ee6d1&name=Hanna%20Outakoski

Inga Lill Sigga Mikkelsen
Sámi allaskuvla
Doavttirgrádastipendiáhtta
Dutkanberoštumit: Báhkogárgesåmastibme, syntávsalasj variasjåvnnå, giellarievddam, OV/VO
Šleađgapoasta: Inga-lill-sigga.mikkelsen@samiskhs.no

Inger Ellen Marja Eira
UiT Norgga árktalaš universitehta
Prošeaktamielbargi DASAGO
Dutkanberoštumit: mánáidgiella, giellaoččodeapmi, guovttegielatvuohta
Šleađgapoasta: marja.eira@uit.no
Eanet dieđut: https://site.uit.no/dasago/

Johanna Johansen Ijäs
Sámi allaskuvla
Vuosttašamanueansa
Dutkanberoštumit: giellaoččodeapmi, guovttegielat giellaoččodeapmi, morfologiija
Šleađgapoasta: johanna.ijas@samiskhs.no
Cristin: http://www.cristin.no/as/WebObjects/cristin.woa/wa/personVis?type=PERSON&pnr=58626&la=no&instnr=231

Kristine Bentzen
UiT Norgga árktalaš universitehta
Professor
Dutkanberoštumit: sámegiella, dárogiella, syntáksa, buohtastahtti gielladieđa, (suopman)-
variašuvdna, giellaoččodeapmi, mánáidgiella, máŋggagielatvuohta, giellakárten, giellaoahppan
Šleađgapoasta: kristine.bentzen@uit.no
Cristin: https://castl.uit.no/index.php/people/researchers/userprofile/kristine

Ritva Nystad
UiT Norgga árktalaš universitehta
Stipendiáhtta
Dutkanberoštumit: mánáid giellaoččodeapmi, biehttalanstruktuvra, biehttalanstruktuvrra oččodeapmi, argumeantastruktuvrrat, cealkkaoahppa
Šleađgapoasta: ritva.nystad@uit.no